Серпень 8, 2023

Логістика на хвилі змін: Відбиток військового удару на ринку перевезень

Відбуваючись в нічний час, військовий удар Російської Федерації по портовій інфраструктурі Дунаю, зокрема порту Ізмаїл, який стався 2 серпня, спричинив резонансне хвилювання у логістичному світі. Цей несподіваний та дестабілізуючий інцидент призвів до серйозних наслідків, на які багато власників суден та логістичних компаній були змушені реагувати негайно.
Після такої важливої події на морських шляхах, ринок фрахту на перевезення сільськогосподарської продукції переживає бурхливі зміни. Існуючі договори стають суперечливими, а майбутні угоди стають об’єктом завищених очікувань.
За станом на 3 серпня, ставки фрахту на перевезення 6000 тонн кукурудзи та пшениці коустерами з портів Рені та Ізмаїл стрімко зросли, створюючи випробування для логістичної галузі. Так, напрями в східному Середземномор’ї досягли 50-52 USD/т, на східному узбережжі Греції – 46-47 USD/т, Крит – 49-51 USD/т, Ізраїль – 55-57 USD/т. Фрахт до східного узбережжя Італії підвищився на 3 USD/т до 53-55 USD/т, а вартість перевезення до Іспанії піднялася на 2 USD/т до 58-60 USD/т.
Цей нелегкий період також вразив ринок перевезення ріпаку та ячменю баржами до портів Амстердама, Роттердама, Антверпена та Гентавіріс. Вартість фрахту на ці напрямки зросла на 3-5 USD/т, досягаючи 85-88 USD/т. Значне зростання також вплинуло на фрахт перевезення соняшникового шроту баржами та гранульованого продукту, створюючи нові виклики для логістичних рішень.
Поруч із економічними аспектами, після російського удару стало відомо, що деякі власники суден відмовилися від заходу у порти Дунаю через загрози та невизначеність. Це свідчить про необхідність усіх гравців логістичного ринку бути дуже обачними та гнучкими, готовими до змін та вирішення різноманітних труднощів.

Залишилися питання?

Залиште свої контакти, щоб зв'язатися з нашим спеціалістом.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.