Квітень 9, 2024

Україна та Румунія співпрацюють над створенням нового пункту пропуску

Уряд України офіційно ухвалив рішення про відкриття нового пункту пропуску “Біла Церква (Закарпатська обл) – Сігету Мармацієй” на кордоні з Румунією.

Довгоочікувані переговори між українською та румунською сторонами щодо створення такого пункту пропуску тривають вже кілька років. Оскільки існуючий міст на пункті пропуску “Солотвино – Сігету Мармацієй” знаходиться в критичному стані, було прийнято рішення про створення нового маршруту між Білою Церквою (Закарпатська обл) та Сігету Мармацієй. Національна митна служба розробила проєкт цього пункту пропуску і вже знайшла відповідну земельну ділянку для його будівництва. Згідно з угодою, пункт пропуску Біла Церква-Сігету Мармацієй буде використовуватися для автомобільних та вантажно-пасажирських перевезень.

Пункт пропуску буде відкрито після завершення будівництва всієї необхідної інфраструктури, включаючи будівництво мосту. Після введення в експлуатацію міжнародний пункт пропуску “Солотвино – Сігету Мармацієй” буде призначений тільки для пішоходів.

Митна служба продовжує розширювати мережу спільних з ЄС пунктів пропуску для поліпшення торговельних відносин.

Наразі обсяги торгівлі між Україною та Румунією постійно зростають. Румунія відіграє важливу роль серед партнерів України і пов’язана тісними економічними відносинами. Навіть у складні часи, такі як війна, економічне співробітництво було посилено завдяки відкриттю пунктів пропуску “Красноїрськ-Вік де Сус” та “Дяківці-Раковець” на українсько-румунському кордоні.

Залишилися питання?

Залиште свої контакти, щоб зв'язатися з нашим спеціалістом.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.