Лютий 3, 2015

Найдовші ШОССЕ СВІТУ

Найдовшим у світі шосе по праву вважається Панамериканское шосе, що з’єднує більше 10 країна і простягає на 24120 кілометрів. Решта ж магістралі є національними і знаходяться в Індії, Австралії, Канаді та Росії, їм і присвячений цей реліз.

Шосе “Золотий Чотирикутник” (Індія)

Почавшись у 2001 і закінчившись в 2011 році, будівництво індійського «Золотого чотирикутника» стало воістину масштабною подією. Це кільцеве шосе має дліну5846 км, а вартість його оцінюється в 300 млрд індійських рупій. З 2012 року дорога, що сполучає Делі з Калькуттою, Мумбаї і Ченнаї, була відкрита для руху. Дорога має форму неправильного чотирикутника, тому одержала свою назву. Найдовшим є ділянка Калькутта – Ченнаї (1684 км). Відзначимо, що шосе має 4 смуги для руху (2 на 2), а в деяких місцях – по шість (3 на 3).

Трансканадське шосе (Канада)

Однією з найдовших доріг (7281 км) володіє другим за величиною в світі держава – Канада. Трансканадське шосе з’єднує всі 10 канадських провінцій і практично всі столиці, обходячи лише Торонто, Квебек і Галіфакс.
Відмінною рисою даної магістралі є те, що вона має початок і кінець на острівній частині країни, повідомлень з якої здійснюється поромами.

Транссибірське шосе (Росія)

Найдовше шосе Росії – Транссибірська автомагістраль простягається від Санкт-Петербурга до Владивостока і проходить через Москву, Челябінськ, Іркутськ, Новосибірськ, Хабаровськ, і Читу. Маючи довжину понад 11 тис. Км, Транссибірська автомагістраль включає в себе 7 федеральних шосе. Найкоротшою, але, тим не менше, однією з найжвавіших є частина магістралі Санкт-Петербург – Москва (664 км), а найдовшою – Чита – Хабаровськ (траса «Амур», 2165 км). Траса «Амур» в наш час має хороший стан не по всій своїй протяжності, а на деяких ділянках відверто вимагає ремонту.

Автомагістраль 1 (Австралія)

Найдовшою в Південній півкулі по праву є австралійська Highway 1 (14500 км). Обгинаю весь континент, магістраль проходить через всі штати Австралії. Острівна Тасманія, що має також ділянку цього шосе, з’єднується з головною трасою поромом. Поєднуючи всі головні міста Австралії (Сідней, Брісбен, Дарвін, Аделаїда, Мельбурн), Автомагістраль 1, тим не менш, мине австралійську столицю Канберра.

Панамериканське шосе

Найдовшим шосе, про який згадувалося на початку релізу, є Панамериканське шосе. Воно з’єднує 12 держав Латинської Америки – від Мексики до Аргентини. Офіційна довжина цього шосе, занесена в Книгу рекордів Гіннеса, становить 24140 км. Траса починається в Мексиці (місто Нуево-Ларедо), лежить до Мехіко, далі вздовж Тихоокеанського узбережжя до чилійського Вальпарісо, там повертає на схід до Буенос-Айресу. Панамериканське шосе має також 100-кілометровий розрив на кордоні Панами і Колумбії.

Залишилися питання?

Залиште свої контакти, щоб зв'язатися з нашим спеціалістом.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.