Залізничні перевезення сипучих вантажів

Розрахувати вартість перевезення

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
800

постійних клієнтів

8

філій по Україні

2+ млн

тонн вантажів на рік

15

років на ринку

Про компанію

Наші постійні Клієнти це найбільші компанії України і зарубіжжя.

Група компаній Неоліт Логистикс працює на ринку внутрішніх та міжнародних вантажних перевезень більше 15 років і на сьогоднішній день є однією з лідируючих компанією на ринку логістики України.

Детальніше про компанію

Страхування

За пільговими тарифами

Інформування

SMS-інформування про місцезнаходження вантажу

Кредитування

Для постійних клієнтів

Відстеження

Відстеження транспорту за допомогою GPS

Нам довіряють

800+

Постійних клієнтів

Почитайте що про нас кажуть клієнти

ДП НВКГ “Зоря-Машпроект”

12.02.2024
Автомобільні перевезення

Компанія ДП НВКГ “Зоря-Машпроект” рекомендує ТОВ “НЕОЛІТ ГРУП” як надiйного та вiдповiдального партнера, виконуючого свої обов’язки якiсно, професiонально, без затримок або порушень умов Договору.ТОВ “НЕОЛІТ ГРУП” неодноразово надавало транспортно-експедиторськi послуги з організації мiжнародного та внутрiшнього перевезення вантажу автомобiльним транспортом, послуги сiдельного тягача та напiвпричепа (трала), послуги з перевезення стандартних, великовагових та негабаритних вантажiв, послуги з...

Читати відгук повністю

ТОВ “НВП ЕЛАСТ”

09.02.2024
Автомобільні перевезення

Компанія ТОВ “НВП ЕЛАСТ” рекомендує ТОВ “НЕОЛІТ ГРУП” як надiйного та вiдповiдального Партнера, виконуючого свої обов’язки якiсно, професiонально, без затримок або порушень умов Договору.ТОВ “НЕОЛІТ ГРУП” неодноразово надавало транспортно-експедиторськi послуги з організації мiжнародного та внутрiшнього перевезення вантажу автомобiльним транспортом, послуги сiдельного тягача та напiвпричепа (трала), послуги з перевезення стандартних, великовагових та негабаритних вантажiв, послуги з...

Читати відгук повністю

ТОВ “Єврокул”

28.02.2024
Негабаритні

Компанія ТОВ “Єврокул” рекомендує ТОВ “Неоліт-груп” як надійного та відповідального партнера, виконуючого свої обов’язки якісно, професіонально, без затримок або порушень умов Договору. ТОВ “НЕОЛlТ-ГРУП” неодноразово надавало транспортно-експедиторськi послуги з органiзацiї мiжнародного та внутрiшнього перевезення вантажу автомобiльним транспортом, послуги сiдельного тягача та напiвпричепа (трала), послуги з перевезення стандартних, великовагових та негабаритних вантажiв, послуги з перевезення наливного...

Читати відгук повністю

Павлоградська зернова компанія

19.09.2023
Автомобільні перевезення

Наша організація ПП “Павлоградська зернова компанія” вже неодноразово користувалася послугами транспортної компанії “Неоліт-Груп” при організації перевезень. За час співпраці логістична компанія довела свою високу компетентність у організації складних автомобільних перевезень, можливість вирішування надскладних завдань та виконання перевезення у чіткі строки.  Надалі ми плануємо користуватися послугами та рекомендуємо “Неоліт Груп”, адже ця компанія є надійним партнером...

Читати відгук повністю
Переглянути всі відгуки

Залишилися питання?

Залиште свої контакти, щоб зв'язатися з нашим спеціалістом.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Перевезення сипучих вантажів вагонами в Україні займає близько 80% від усього обсягу вантажоперевезень, що здійснюються залізничним транспортом, як усередині країни, так і за її межами. Пояснюється це не тільки розгалуженою мережею залізниць і великою різноманітністю видів вантажного рухомого складу, а й можливістю одноразово перевозити партії сировини, товару чи іншого виду продукції в дуже великих обсягах. Крім того, залізничні вантажоперевезення вирізняються досить високою швидкістю транспортування, мало залежать від впливу негативних кліматичних факторів.  Але щоб завантаження і вивантаження вантажів виконувалося без затримок, а їхня доставка здійснювалася в строк строго за графіком, рекомендується скористатися послугами надійного оператора-вантажоперевізника.

Транспортно-логістична компанія “Неоліт Логістикс”, заснована понад 15 років тому, напрацювала великий практичний досвід успішних залізничних вантажоперевезень, зокрема різного роду насипних вантажів.

Для багатьох компаній і підприємств перевезення насипних вантажів залізничним транспортом є одним з базових етапів, що забезпечують нормальну роботу їхньої основної діяльності. Наприклад, будівельна галузь і дорожні роботи не обійдеться без своєчасних і регулярних поставок цементу, щебеню, піску та інших сипучих будматеріалів. Також насипні вагони потрібні протягом усього року фермерським господарствам і сільськогосподарським підприємствам для перевезення зернових і олійних культур.

Види сипучих вантажів, що перевозяться залізничним транспортом

Під поняттям сипучий вантаж прийнято розуміти сировину, продукти та інші речовини, транспортування яких здійснюється без тари, насипом. Подібні вантажі під час перевезення можуть бути розсипчастими, але також нерідко мають властивість склеюватися. Крім того, багатьом із них притаманні такі особливості:

 • Високий рівень тепловіддачі.
 • Зайва рихлість.
 • Можливість помітної усадки та ущільнення.
 • Нагрівання в процесі перевезення і зберігання.
 • Швидке насичення вологою.

Цей вид вантажу може розсипатися з вантажного вагона, або під час навантаження під нахилом, або під впливом сильних потоків повітря. Тому під час вантажно-розвантажувальних операцій необхідно приділяти особливу увагу до їх правильного проведення. Також деякі види сипучих речовин мають такі здібності, як окислення, зміна агрегатного стану, займистість і навіть вибухонебезпечність. Це також потрібно враховувати під час навантаження і вивантаження, а також під час транспортування.

Залежно від фізико-хімічних властивостей сипучий вантаж поділяють на 2 групи:

 • Насипні. Вивантаження таких вантажів може здійснюватися без сторонньої допомоги. Це продовольчі товари – пшениця, ячмінь, кукурудза і навіть борошно. Продукція промислового призначення – вугілля, цемент, щебінь, пісок і мінеральні добрива.
 • Навалочні. Розвантаження вагонів виконується із застосуванням спеціального вантажно-розвантажувального обладнання. Наприклад, баштанні культури, деякі види овочів та іншої сільськогосподарської продукції. Якщо говорити про вантажі промислового призначення, то це можуть бути паливні брикети (торф’яні), металевий брухт і багато іншого.

За своїм призначенням сипучі вантажі умовно діляться на три види – будівельний, харчовий і нехарчовий. Багато з них вимагають особливих умов для перевезення. Наприклад, зерновим культурам необхідний захист від опадів, тому їх перевозять у герметично закритих вантажних вагонах.

Відповідний вид рухомого складу підбирається в повній відповідності з вимогами до збереження якості продукції, що перевозиться.

Види залізничних насипних вагонів

Залізничне перевезення сипучих вантажів здійснюється за допомогою таких видів вантажного рухомого складу:

 • Критий. Застосовується для доставки товару, що потребує захисту від погодних опадів. Завантаження і вивантаження може здійснюватися, як за допомогою спеціальної техніки, так і вручну.
 • Напіввагон. Цей вид вантажного вагона вирізняється відсутністю даху і використовується для продукції та сировини, якій не потрібен захист від атмосферних опадів. Навантаження здійснюється механізованим способом зверху. Вивантаження може виконуватися або через бічні двері, або через нижні відкидні люки, кришки яких займають більшу частину площі підлоги вантажного відсіку.
 • Хопер. Вантажний вагон з кузовом у формі перекинутого конуса (лійки) з розташованими знизу люками, при відкритті яких насипний вантаж розвантажується сам під дією власної ваги. Випускаються два основних різновиди хоперів – відкриті та закриті. Відкритий хопер використовують для сипучих вантажів, яким не потрібен захист від погодних опадів. Закриті хопери здебільшого використовують для перевезення зернових культур і цементу. Слід розуміти, що хопер-зерновоз і хопер-цементовоз це різні підвиди рухомого складу.
 • Думпкар (вантажний вагон-самоскид). Це відкрита платформа-кузов, обладнана пристроєм для механічного вивантаження сипучих вантажів. Це може бути щебінь, великі шматки скельних порід, руда, вугілля тощо. Залежно від моделі думпкара вивантаження може бути одностороннім або двостороннім.

Перевезення сипучих вантажів залізницею специфічного характеру здійснюється вантажними вагонами бункерного типу з декількома окремими ємностями.

Особливості залізничних перевезень сипучих вантажів

До рухомого складу для низки видів сипучих вантажів, особливо продуктової групи, висуваються особливі вимоги та умови щодо відповідності санітарно-епідеміологічним нормам. Ось деякі з них:

 • Вагони під навантаження подаються в технічно справному стані.
 • Герметичність бункерів закритого хопера.
 • Проведено очищення і дегазацію зерновозів перед завантаженням.
 • За необхідності можливість закрити пологом або тентом насипний вантаж у відкритому хопері або піввагоні.
 • Нанесення спеціального маркування, знаків і написів на вагони з небезпечним вантажем.

Крім дотримання правил і вимог, що висуваються до перевезення сипучого вантажу, компанія “Неоліт Логістикс” в обов’язковому порядку оформляє на нього страховку.

Причини вибрати транспортно-логістичну компанію Neolit Logistics

Скориставшись послугами команди професіоналів компанії “Neolit Logistics” ви можете замовити будь-який тип вантажних вагонів, призначених для перевезення насипних вантажів. Кількість одиниць рухомого складу може варіюватися від одного до декількох десятків. Перевезення сипучих вантажів залізницею по Україні та за її межами у співпраці з нашою компанією приваблює замовників такими факторами:

 • Помірна ціна послуг. Цей критерій для багатьох клієнтів є вирішальним. Ми пропонуємо прозорий розрахунок вартості, в якому враховується протяжність маршруту, особливості транспортування, характеристики вантажу, його кількість і обсяг.
 • Швидкість доставки. Рух залізничного транспорту здійснюється з мінімальними втратами в дорозі, оскільки майже не залежить від погодних умов. Вантажні склади йдуть з великою швидкістю, не затримуються в дорозі через затори і поломки.
 • Забезпечення надійності та безпеки доставки сипучих вантажів будь-якого виду. Велика номенклатура типів вантажних насипних вагонів дає змогу забезпечити доставку сипучих вантажів у будь-якому обсязі вагонними нормами, як територією України, так і за кордоном.

Компанія “Неоліт Логістикс” забезпечує швидку доставку сипучих вантажів залізницею, без простоїв і затримок на маршруті прямування, без псування вантажу і порушення термінів.