Заявка на швидкий розрахунок вартості перевезення
Заповніть форму, і наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом

Митний брокер або декларант. Чи є різниця?

12.01.2018

Митний брокер і декларант?. Чи є між ними різниця? І якщо є, то в чому вона? З позицій формальної логіки митний брокер і митний декларант - це пересічні поняття. Для переміщення товарів через кордон потрібно їх обов'язкове декларування. І цю операцію виконують і брокери, і декларанти. У чому відмінності? Підказки дають ТК України і сформована бізнес-практика.

Митний брокер - це завжди юридична особа, говорить Кодекс. Хоча початковий сенс цього слова вказує скоріше на професію, а не на корпоративний статус. В англійській мові і сформованій історичній практиці брокер - посередник, який працює за дорученням клієнтів за певну винагороду - комісію.

Митний брокер в Україні - це організація, що здійснює декларування вантажів та транспорту, які переміщуються через митний кордон країни. Така компанія обов'язково повинна мати статус резидента і отримати ліцензію на діяльність.

Більш того, основним напрямком її діяльності і є надання послуг з митного оформлення і отримання додаткових дозвільних документів. Брокер організовує митне очищення переміщуваних через кордон вантажів, де виступає в ролі посередника між державними митними органами і здійснюють угоду економічними агентами.

На відміну від брокера, декларант може бути як фізичною, так і юридичною особою. Строго кажучи, декларантом можна назвати будь-якого громадянина, який вказує на кордоні список товарів, що перевозяться і їх вартість.

В ході виконання експортно-імпортних операцій декларантом є юридична особа, що переміщує товари. У цій якості виступає сама компанія, яка оформляє вантаж від свого імені і має бути присутня на обліку в органах доходів і зборів України. При цьому в штаті підприємства повинен працювати фахівець, який має відповідну державну ліцензію.

Таке підприємство-декларант може передати повноваження по декларуванню товарів митному брокеру. І в цьому випадку за дорученням і від імені компанії діятиме юридична особа, яка надає спеціалізовані послуги в цій сфері.

Митний брокер в інтересах клієнтів виконує всі операції по відповідному оформленню:

  • декларує і пред'являє товар;
  • оформляє вантажну митну декларацію супутніх документів;
  • надає додаткові відомості та виконує інші операції проходження митного контролю.

Часто необхідна сертифікація вантажу, отримання додаткових дозвільних документів, в тому числі і експертних висновків. Виконання цих робіт, аж до здійснення відповідних платежів, також бере на себе митний брокер.

Провідні логістичні оператори розвивають власний брокерський напрямок, так як це дозволяє надавати повний комплекс послуг з перевезення, не вимагаючи підключення організаційних ресурсів з боку замовника. Можливість отримання сервісу «під ключ» дозволяє клієнтам економити на власному штаті сертифікованих фахівців з ЗЕД і митних послуг.

Взаємодія з брокерською компанією різко знижує ризики затримки товару на митниці з формальних причин.

Спеціалізовані брокерські компанії працюють з компетентними органами в постійному режимі, миттєво реагують на зміну процедур і здатні оперативно забезпечити розмитнення за оптимальними тарифами.